Dr Krzysztof Wilgus z dniem 1 lutego 2018 r. obejmuje funkcję prezesa zarządu Silesian Coal S.A., spółki zależnej HMS Bergbau AG. Dr Wilgus jest menedżerem z blisko 30-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym, górniczym oraz szeroko pojętego konsultingu. Nowy prezes zarządu Silesian Coal S.A. był też wieloletnim wykładowcą Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach.

Silesian Coal S.A. to spółka zależna notowanej na giełdzie we Frankfurcie spółki HMS Bergbau AG. Właściciel polskiej spółki to międzynarodowy lider globalnego rynku poszukiwania i eksploatacji węgla.

„Bardzo wysoko oceniamy doświadczenie i kompetencje dr. Krzysztofa Wilgusa i cieszy nas, że objął stery Silesian Coal S.A., aby dalej z sukcesem rozwijać nasze inwestycje w Polsce” – powiedział Dennis Schwindt, COO firmy HMS Bergbau AG.

Silesian Coal S.A. posiada i realizuje Koncesję nr 16/2013/p Ministra Środowiska z dnia 24 września 2013 roku na poszukiwanie i rozpoznanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla kamiennego w obszarze „Orzesze”. Celem Spółki jest uruchomienie nowej kopalni węgla kamiennego. Stopień zaawansowania prac pozwala na szybkie uruchomienie nowej kopalni węgla kamiennego.

Dr Krzysztof Wilgus to menedżer z wieloletnim doświadczeniem przy realizacji i wdrażaniu strategii biznesowych dla firm różnych sektorów gospodarczych w tym sektora górniczego i branży finansowej. Dr Wilgus to absolwent i były wieloletni wykładowca Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Od blisko 30 lat doradza przy współpracy z instytucjami zarządzającymi funduszami inwestycyjnymi i pomocowymi, szczególnie z uwzględnieniem firm z sektora MSP. Ponadto, koordynował prace w zakresie przekształceń własnościowych i prowadził projekty związane z pozyskiwaniem środków finansowych dla firm z sektora MSP. Wspierał też negocjacje w projektach M&A dla największych firm na Śląsku i w Polsce. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Dodatkowych informacji udziela:
Andrzej Długosz – tel. 601602640