Aktualności

Życzenia

Z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom składamy najlepsze życzenia zdrowia i by Wasza praca była zawsze bezpieczna. Byście zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Szczęść Boże!

Czytaj więcej

Trwa szukanie winnych niedoborów węgla dla energetyki

Problem deficytu węgla w energetyce niepokoi coraz bardziej. Na progu nadchodzącej zimy niskie zapasy posiadają PGE i Tauron, a i pozostali producenci energii nie są w tym zakresie w korzystnej sytuacji.

Czytaj więcej

Polska ma być rynkiem zbytu dla drożejącego węgla i drożejącej energii

Greenpeace zapowiedział podjęcie kroków prawnych mających na celu wstrzymanie pozwoleń na działalność co najmniej dziewięciu kopalń węgla, do czasu uzupełnienia przez ich właścicieli dokumentacji o oceny oddziaływania na środowisko.

Czytaj więcej

Nerwowo na składach węgla. Nocne kolejki, limity zakupów i wysokie ceny

U progu sezonu grzewczego na składach węgla zrobiło się nerwowo. Surowiec schodzi na pniu, więc kolejki ustawiają się już nocą. Część kopalń wprowadziła dzienne limity sprzedaży dla klientów, niektóre całkowicie zawiesiły sprzedaż detaliczną.

Czytaj więcej

JSW nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na węgiel. Klienci odchodzą z kwitkiem

Jastrzębska Spółka Węglowa ma pytania z rynku zarówno o węgiel koksowy, który stanowi trzon jej produkcji, jak i energetyczny i... obecnie nie jest w stanie pokryć tego zapotrzebowania

Czytaj więcej

Olbrzymi wzrost zainteresowania polskim węglem. Historyczne rekordy cen, hałdy się kurczą

Niespotykany od lat boom cenowy na międzynarodowych rynkach węgla, a także rekordowy poziom cen gazu, skutkują olbrzymim wzrostem zainteresowania energetyki i ciepłownictwa tańszym, krajowym surowcem.

Czytaj więcej

Kolejne rozmowy z Komisją Europejską ws. Umowy społecznej dla górnictwa

Komisja Europejska nie zakwestionowała na razie proponowanych przez Polskę mechanizmów pomocy publicznej dla branży górniczej zawartych w umowie społecznej podpisanej między polskim rządem i związkami zawodowymi.

Czytaj więcej

Polska zamyka kopalnie na trzy tygodnie. Dlaczego tak późno?

Górnicy wszędzie na świecie są szczególnie podatni na zakażenie koronawirusem, bo takie mają warunki pracy. Dlatego w kilku krajach kopalnie zamknięto prewencyjnie już w marcu. Polskiemu rządowi zabrakło odwagi i wyobraźni.

Czytaj więcej

MAP: dalsze rozmowy o górnictwie w przyszłym tygodniu i z udziałem energetyki

Strony rozmów o przyszłości sektora górniczego uzgodniły we wtorek, że dalsze rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu w Katowicach, dodatkowo z udziałem przedstawicieli sektora energetycznego.

Czytaj więcej

W lipcu kopalnie wydobyły 5 mln t węgla, sprzedały ok. 4,3 mln t

Po tegorocznym maju i czerwcu, kiedy z powodu pandemii koronawirusa nastąpił znaczący spadek miesięcznego wydobycia i sprzedaży węgla, w lipcu polskie kopalnie zwiększyły produkcję. Wydobycie wyniosło 5 mln t, a sprzedaż 4,3 mln t

Czytaj więcej

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w kopalni?