Fundacja Rodzin Górniczych zbiera pieniądze dla poszkodowanych przez górnicze tragedieZbliża się czas rozliczania dochodów z 2021 roku. Można przekazać 1 proc. podatku na Fundację Rodzin Górniczych. Działa ona, jako organizacja pożytku publicznego od 2004 roku - w tym roku obchodzi rocznicę 25-lecia działalności.

To organizacja non-profit, wykonująca zadania społeczne polegające na niesieniu pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającymi się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Zapewnia swoim podopiecznym pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitację, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również kształcenie dzieci i młodzieży. Aby przekazać 1 proc. na Fundację Rodzin Górniczych wystarczy wejść na stronę Fundacji. Pomoc można przekazać na cele statutowe Fundacji Rodzin Górniczych lub na wybranego podopiecznego.

Aby wesprzeć FRG należy wypełnić odpowiednie pola w swoim arkuszu PIT. W przypadku formularza PIT-37 w rubryce 132 należy wpisać Nr KRS 0000127003. Osoby osiągające wyłącznie dochody z tytułu renty bądź emerytury wypełniają tylko jednostronicowe oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku – formularz PIT-OP. – Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasowe zaufanie i przekazane wsparcie na rzecz naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli dalej kontynuować naszą misję niosąc pomoc potrzebującym. Prosimy naszą Brać górniczą o solidarność i wsparcie. Działamy dla Was – apeluje prezes Fundacji Ryszard Wyględacz.

https://www.wnp.pl/gornictwo/fundacja-rodzin-gorniczych-zbiera-pieniadze-dla-poszkodowanych-przez-gornicze-tragedie,538338.html?fbclid=IwAR0zuvqyjNv_MHfvWnKRX7IhyjMytm0q1c1TL7TCHxXEeVipPL_Xeuxy-dw